Dyskusje / WDT czy swiadczenie uslug poza terytorium

  • WDT czy swiadczenie uslug poza terytorium | "TomiLee" <p.j.tomas@interia.pl>
    Dzien dobry
    Mam problem techniczny.
    Mam firme, ktora swiadczy uslugi budowlane na rzecz polskiej innej firmy.
    Faktura jest wystawiana w NOK.
    Podatek jest rozliczany w Norwegii.
    1.Tylko teraz mam to potraktowac jako WDT i wpisac do rubryki 30 dekl.VAT -7
    + sporzadzic VAT-UE ?
    2.Czy potraktowac jako "dostawa towarow oraz swiadczenie uslug, poza
    terytorium kraju" i wpisac do rubr.21 i nie sporzadzac VAT-UE ?
    Mysle, ze rozwiazanie 2 jest chyba prawdziwsze .. :)))) Co Wy na to ?

    --

    Pozdrawiam. TomiLee
    GG:2810449
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


  • Re: WDT czy swiadczenie uslug poza terytorium | "TomiLee" <p.j.tomas@interia.pl>
    Dodam, ze te uslugi sa swiadczone w Norwegii.
    Sorki

    --

    Pozdrawiam. TomiLee


  • Re: WDT czy swiadczenie uslug poza terytorium | Gotfryd Smolik news <smolik@stanpol.com.pl>
    On Sat, 21 Jul 2007, TomiLee wrote:

    > Faktura jest wystawiana w NOK.
    > Podatek jest rozliczany w Norwegii.
    > 1.Tylko teraz mam to potraktowac jako WDT

    A tak z ciekawości - jaki jest status podatkowy Norwegii?
    Może już było, ale zapomniałem :(
    Bo członkowstwo UE *odrzucili*, ale zdaje się są jakimś "krajem
    stowarzyszonym", czy jakoś tak, dlatego pytam czy "import"
    stamtąd zalicza się wprost do WDT? - na podstawie jakiego
    przepisu?
    Bo patrzę sobie po ustawie (VAT) i wszędzie widzę "państwo
    członkowskie", zapis w art.2.2. jest wyraźny, a o regulacjach
    dot. "stowarzyszonych" ani słowa nie znalazłem!

    Możesz wyjaśnić dlaczego Norwegia ma kwalifikować się w WDT?

    pzdr, Gotfryd

  • Re: WDT czy swiadczenie uslug poza terytorium | "TomiLee" <p.j.tomas@interia.pl>
    >
    > Możesz wyjaśnić dlaczego Norwegia ma kwalifikować się w WDT?
    >
    > pzdr, Gotfryd

    Witam
    Mysle, ze to powinno rozwiac watpliwosci:
    http://www.biurarachunkowe.net.pl/Urzad_skarbowy/0,4,Czy_nalezey_zaplacic_podatek_VAT_w_Polsce_od_uslug_budowlanych_na_nieruchomosci_polozonej_w_Norwegii_ale_swiadczonych_na_rzecz_polskiego_przedsiebiorstwa_bedacego_zarejestrowanym__czynnym_podatnikiem_VAT_w_Polsce_.html
    Mam nadzieje, ze nie "potnie" linka.
    Chociaz z drugiej strony, nie widze Norwegii w dopuszczalnych kodach do
    VAT-UE, wiec mozesz miec racje z tym importem uslug.

    Pozdrawiam. TomiLee


  • Re: WDT czy swiadczenie uslug poza terytorium | Gotfryd Smolik news <smolik@stanpol.com.pl>
    On Sat, 21 Jul 2007, TomiLee wrote:

    >> Możesz wyjaśnić dlaczego Norwegia ma kwalifikować się w WDT?
    >
    > Witam
    > Mysle, ze to powinno rozwiac watpliwosci:
    > http://www.biurarachunkowe.net.pl/Urzad_skarbowy/0,4,Czy_nalezey_zaplacic_podatek_VAT_w_Polsce_od_uslug_budowlanych_na_nieruchomosci_polozonej_w_Norwegii_ale_swiadczonych_na_rzecz_polskiego_przedsiebiorstwa_bedacego_zarejestrowanym__czynnym_podatnikiem_VAT_w_Polsce_.html
    > Mam nadzieje, ze nie "potnie" linka.

    Długi jest :)
    Na przyszłość takie narzędzie się przyda:
    http://www.tinyurl.pl/?cSbsPF0x
    ...wrzuca się "długie", wychodzi "skrót".
    Jak coś ważnego dla archiwów, to warto wrzucić i długie i skrót, na
    wypadek jakby coś serwerowi skrótów się stało.
    Ad rem:
    Ale przecież "normalny" eskport jest również (i "od zawsze")
    obłożony preferencyjną stawką 0% VAT!

    > Chociaz z drugiej strony, nie widze Norwegii w dopuszczalnych kodach do
    > VAT-UE, wiec mozesz miec racje z tym importem uslug.

    A ściślej, z faktem że transakcja do kraju spoza UE, mimo że
    podatkowo jest "nie mniej korzystna", jednak nie podpada pod pojęcie
    "wewnętrzunijnej".
    Normalny eksport :)
    Eksport, bo usługa "wychodzi z kraju", nie import!

    pzdr, Gotfryd

  1 2  

Podobne